Vytisknout

Úvodní strana

Vítejte na stránkách firmy Orion Models zabývající se výrobou dřevěných akrobatických modelů letadel. Firma byla oficiálně založena v roce 2004 a ze současných 4 modelů jsme vyráběli pouze jeden model. Byl to Velox Revolution II o rozpětí 2 600 mm a hmotností 9,5 kg. Prototyp byl zalétán v roce 2003 a během celého roku byla jeho konstrukce dle potřeb modifikována.

Pro výborné letové vlastnosti modelu Velox jsme na konci roku 2005 začali s výrobou prototypu se zmenšeným rozpětím na 2 200 mm určeným pro pohon benzínovým motorem o objemu 35-50 ccm. model byl úspěšně testován a po odladění přidán do naší nabídky.

Oba modely byly úspěšně testovány pro německý časopis MFI Peterem Wesselsem. Oba testy si můžete stáhnout z našeho webu.

Protože každá firma má svoji "vlajkovou loď", byl v září roku 2007 zalétán Velox Revolution II s rozpětím 3 000 mm a letovou hmotností 16 kg.

Na podzim roku 2008 jsme pro velkou všeobecnou oblibu modelů s rozpětím 2 200 mm zkonstruovali model Extra 300S. 

Technologie naší výroby.

Všechny modely jsou celodřevěné konstrukce. Pevnostní díly jsou z topolové překližky tloušťky 3 mm. Potah je tvořen kvalitní, ručně přebíranou balsou tloušťky 1,5 a 2 mm.

Díky použití CNC frézky jsou všechny překližkové díly přesné a díky novému způsobu zpracování do sebe zámky i při zdvojení některých extrémně namáhaných částí perfektně zapadají.  Frézování překližky sebou přináší i mnohem pevnější spoje v místě lepení. Je-li překližka řezána laserem, dochází v místě řezu k viditelnému opálení. Pomineme-li vzhled, nejde opomenout fakt, že lepený spoj v místě spálené překližky má podstatně nižší pevnost.. Modely vyráběné naší technologií jsou lehké, pevné a dobře tlumí vibrace benzínových motorů. V případě poškození dřevěného modelu je možná i jeho oprava. Neustále se snažíme věnovat zlepšování výrobních technologií a vývoji nových modelů.

Všechny modely jsou vyráběny na zakázku. To znamená, že nám zákazník sdělí jaký chce použít motor, tlumič a servo směrového kormidla. Všechny díly, které se těchto komponentů týkají jsou už ve výrobě upraveny přesně na míru. Zákazník potom pouze přišroubuje motor do připraveného motorového domku a nemusí řešit další komplikace.

Kvůli poptávce po neustále složitějším designům je při řezání nažehlovací i reklamní fólie používán řezací ploter. Díky tomu jsou totožné designy vždy stejné a přesné. V současné době máme několik designů pro každý z našich modelů. Protože se snažíme zákazníkům vyjít maximálně vstříc, není problém nažehlit model dle individuálních představ zákazníka.

Mnoho akrobatických prvků a šťastných přistání Vám přeje Orion Models